ZAHRADNÍ SLAVNOST

Farní den se v naší farnosti slaví teprve krátce a to od roku 2008, kdy s myšlenkou na jeho uspořádání přišel tehdejší správce farnosti P. František Bůžek. V Koryčanské farnosti se konávala pouze pouť k oslavě svátku Narození Panny Marie, čímž byl patron farnosti sv. Vavřinec trochu pozapomenut. A abychom mohli oslavit i jeho svátek a  nejen v kostele, ale také mimo něj i s těmi, kteří "nechodí do kostela", vznikl Farní den. A jelikož se převážná část tohoto dne koná na farní zahradě, dostala tato oslava, po několika konáních, nový název   "Zahradní slavnost".

Zahradní slavnost se koná vždy kolem svátku sv. Vavřince, tedy 10.srpna. K tanci a poslechu hraje živá hudba, jsou připraveny soutěže pro děti, občerstvení  a jiné.