Pomazání nemocných

"Svátost pomazání nemocných a modlitbou kněží doporučuje celá církev své nemocné trpícímu a oslavenému Pánu, aby jim ulehčil a zachránil je. Vybízí je, aby se dobrovolně přidružili ke Kristovu utrpení a k jeho smrti, a tak byli prospěšní Božímu lidu." (KKC 1499)

Komu se uděluje svátostné pomazání:

-         přijmout ji může každý vážně nemocný (tělesně i duševně) nebo umírající člověk, i když je v bezvědomí.

-         když se nemocnému, který přijal tuto svátost, uleví a pak se mu opět přitíží

-         při déle trvající nemoci,

-         před chirurgickým zásahem (operací)

-         starým lidem, jejich síly značně ochabují,

-         dětem, od chvíle, kdy jsou schopny chápat, že jim tato svátost přináší posilu.

Zvláštní milost svátosti pomazání nemocných má tyto účinky:

-         spojení nemocného s Kristovým utrpením, jeho vlastnímu prospěchu i k prospěchu celé církve;

-         útěchu, pokoj a odvahu, aby křesťansky snášel utrpení nemoci nebo stáří;

-         odpuštění hříchů, jestliže je nemocný nemohl obdržet ve svátosti pokání;

-         uzdravení, jestliže to prospívá ke spáse duše;

-         přípravu na přechod do věčného života.

(KKC 1532)

více naleznete zde: Pomazání nemocných - Liturgie.cz

Požádat o udělení svátosti nemocných lze kdykoli osobně nebo telefonicky na farním úřadě.